31 ledna 2016

Letopisy královské komory VI

Moje obliba v detektivkách pokračuje detektivními příběhy, tentokrát ze 16. století. A samozřejmě je opět autorem Vlastimil Vondruška. Nyní jsem však opustila edici "Hříšní lidé království českého" (tam se opět někdy vrátím) a sáhla po knize z Letopisů královské komory. Těchto letopisů bylo zřejmě zveřejněno 6. Tu šestou, která také obsahuje dva detektivní příběhy, Otrávený pohár a Smrt mučednice, jsem dočetla nyní. Opravdu mě nepřestanou přitahovat záhadné příběhy z doby, kdy vyšetřovacími metodami byly i praktiky práva útrpného, avšak s tímto se v knihách nesetkáme, protože vyřešení nejedné vraždy se dopátrají chytří mužové králem pověření a i dokazování je zajímavé.
Historické detektivky Vlastimila Vondrušky jsem si oblíbila i pro fakt, že se odehrávají v důvěrně známých končinách naší vlasti.
První příběh Otrávený pohár nás zavede na hrad Krakovec, kam se můžeme také hned vypravit. Už z něj sice zbyla jen zřícenina, ale přesto žije i současným docela bohatým kulturním životem. Zkuste se pokochat nádherným videem pod mapkou.


Úmrtí a vraždy druhého příběhu Smrt mučednice řeší písař královské komory Jiří Adam z Dobronína na hradě Šternberk v Posázaví. I sem se můžeme vypravit. ovšem nesmíme si ho splést se Šternberkem u Olomouce. V Posázaví najdeme hrad Český Šternberk. A zde se v 16. století odehrál onen napínavý příběh, do kterého vás nasaje výše jmenovaná kniha.

A jak se odvíjely napínavé detektivní příběhy si přečtěte. Knihu najdete určitě i ve vaší knihovně.
Příjemné zážitky přeji.

A já se nyní od spisovatele Vondrušky na chvíli přesunu k dílu pana Pavla Hrdličky a s ním se podívám opět do historie v románu s detektivní zápletkou odehrávající se na podzim roku 1396 v Praze.

Žádné komentáře:

Okomentovat

Děkuji za váš komentář