12 května 2023

Revizi máme, ale...


Poslední vstup jsem končila zmínkou o dokončení výkopu pro elektrické vedení a konečně po týdnu nastal den "D". Elektrikáři přijeli a dokonce na stejný den byl plánovaný i dovoz písku. Písek přivezli právě v době obědové přestávky montérů, takže vše bylo krásně načasováno. S malými neplánovanými potížemi  bylo dílo dokončeno a revize bude za pár dní. Můžeme zasypávat. Určitě se těší i tulipán, chystající se kvést na kraji propasti. 

Na vysvobození se těší i azalka
Montéři nám nechali prozatímně ještě zapojenou společnou elektriku, takže než se dostaví ČEZ, můžeme ještě posekat zahradu i pod zahradou. 
Rajčata už byla přerostlá, vytáhlá a tak jsem se rozhodla je prostě už dát ven, ať se děje co se děje. Stejně by doma nepřežila jen v kelímkách a dokonce chytala nějakou plíseň nebo padlí a začala jsem stříkat. Tak uvidíme. 
Na záhonech mám zatím kromě rajčat, česnek, cibuli, hrášek, fazolky a mrkev. 
Dneska jsem koupila travní semeno na opravu trávníků. 
Částečně zasypáno. Nyní by to chtělo déšť, aby si to všechno sedlo a ještě dosypeme. 
Byli jsme vyrozuměni, že revize se může uskutečnit bez naší přítomnosti a stalo se tak v neděli 7. května. Ve středu odpoledne jsem měla revizi v e-mailu spolu s fakturou za provedené práce. Vše jsem  hned zaplatila mobilem pomocí QR codu (parádní věc) a ve čtvrtek hurá na ČEZ.
Cestou ze zahrady. Kde rostlo loni obilí, dneska svítí řepka. 
Konečně mohu předložit revize a končí skoro roční anabáze s naší el. přípojkou. Jenže... 
Smlouva zní na jednofázovou dvacítku a já mám revizi na 25 A. Co nyní? je překlep v revizi nebo je revize dobře a montéři udělali chybu? Samozřejmě, že ČEZ takovou nesrovnalost nemůže přijmout. Pospíchala jsem domů, kopec i naštvání mi daly zabrat. Doma jsem zjistila, že chyba je částečně na mé straně. Manažer el. firmy nechtěl mou smlouvu a spokojil se jen s ústním vysvětlením, co požadujeme. Prý pošle cenovou nabídku. V cenové nabídce mne samozřejmě zajímala cena. S tou jsem souhlasila a odeslala souhlas. A tady byla ta moje chyba. Nečteš, nevíš. Už v CN bylo uvedeno 25 A. Co nyní? Všechno předělat zaplatit  a novou revizi? Vždyť za revizi jsem dala 3 000,- Kč. 
Valím znova na ČEZ, zda by nešlo jen opravit smlouvu nějakým dodatkem na 25 ampér s tím, že by již všechno odpovídalo smlouvě a revize by platila. Hurá, ano šlo by to, jen se vše asi o měsíc protáhne a za 5 ampér navíc doplatím 1250,-Kč. . No nevadí, pořád lepší než nová střeva elektroměrové skříně a nová revize.  Hlavně, že to má řešení. A já jsem na sebe docela hrdá, protože jednat s úřady a firmami jsem musela jen já. Manžel s tím nechtěl mít nic společného, prý jsem si to vymyslela, tak ať si to vyžeru. Ale jinak na zahradě fyzicky pomáhal vydatně. :) Tak snad už to jednou konečně klapme. 
Všem přeji hezké dny.

11 komentářů:

 1. Maruš, kdyby tě ten tvůj neměl, co by si počal. To je jak u nás, co nevyřídím já, to není. Hlavně, že už všechno máte hotové a můžete být v klidu, byly to nervy. Zahrádka už bude zase v pořádku a budeš se chodit kochat kočičkami. Taky se už chystám vysadit rajčata. Tento týden jsem měla hodně pracovní, zase mám všude samé květináče a truhlíky ... Jsem nenapravitelná🥰Měj hezké dny a snad nám i zaprší, už je to třeba. 🥰

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. No ještě čekám, zda to navýšení ampér schválí Plzeň a pak ještě stanovit platby za odběr. Lumír říká, co prej budeme dělat s tolikou hlínou, která zbyde, protože se dalo do výkopu dost písku podle normy, ale na zahradě se hlína uplatní snadno, zvláště, když tam něco člověk pěstuje. Také jsem říkala, že si koupím více kytiček do květináčů a truhlíků. Dneska jsem byla na jarmarku, ale je všechno strašně drahé. Za jeden muškát dát 50, to bych se nedoplatila. počkám, až v Albertu budou mít zase ty maličké sazenice po 10 ks. ty se mi osvědčily. Zatím mám jen převislé světle růžové. Příští týden bude deště, že nás to bude mrzet. :)

   Vymazat
 2. Maruško, rajčátka se venku zaklimatizují a budou růst. chce to je zasadit co nehlouběji, aby jim koukalo jen poslední patro listů. Pustí si nové kořínky po celém stonku, co bude v zemi. Přeji, aby námaha vynaložená, byla po zásluze odměněna. Krásné dny na zahrádce a i mimo ni přeje z Jizerek Olina

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Olinko, dělám to tak. Dávám je hluboko a ještě trochu šikmo a pak srovnám k tyčce. To si pamatuju, že jsme to tak s maminkou dělávaly. Zatím jsem vždy měla rajčat dost. Ale ještě nikdy mi tolik neschly listy. Odstříhávala jsem je a pak jsem nasadila postřik. Jakoby je něco sálo, ale žádného škůdce jsem neviděla. Možná, že to je padlí. Postřik by mohl pomoci a jak píšeš asi jim venku, kde budou moci vytvořit větší kořenový systém bude lépe. Přeji Ti také hezké dny.

   Vymazat
 3. Majko, naštěstí se vše nakonec v dobré obrátilo. Pokud tě to utěší, u nás většinu věcí také musím zařídit a vyřídit já. Muž je také pracovitý, ale do těchto akcí se moc nehrne.🤔
  Rajčata mám stále ještě doma, ale začala žloutnout. Takže zmrzlí-nezmrzlí, zítra jdou ven.
  Měj hezké květnové dny 🌸🍀

  OdpovědětVymazat
 4. Trochu mi to připomnělo naší anabázi s jističi na chatě. Ještě že jsem nemusela nic platit, protože bych se nedoplatila, no tedy žádné revize apod. "Jen" jsme zaplatili 1500 za tři jističe které se postupně namontovaly a zase odmontovaly. Táhlo se to skoro celý rok než byl ČEZ spokojený. Taky se mi protočily panenky když jsem u stánku koupila dva muškáty a dvě fuchsie a stálo mě to 370 Kč. A naštvala se v Litomyšli když mi tam kluk tvrdil že kytka kterou si kupuju je trvalka a i když jsem pochybovala tak ne, je to trvalka. Samozřejmě že to je letnička. A stála 70 Kč. Ovšem je nadopovaná retardéry takže je oproti výsevu doma kompaktnější a nižší. Tak doufám že si z ní aspoň posbírám semínka na příští rok. Prostě nakupujte u odborníků. Potřebovala bych vždycky na jaře se s někým svést do Polska, tam mají kytky o třetinu levnější než koupíš na trzích tady u nás.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. No právě, že čezáci se hned tak s něčím nespokojí. Jsem fakt zvědavá, jestli to tam někde v Plzni pochopí, o co jde, protože do té žádosti to napsáno nebylo, jen dokoupení ampér. Bojím se, aby nechtěli nakonec novou revizi, protože datum revize bude den před podáním žádosti. byla jsem ubezpečena, že ne, ale co nějaká ženská vypustí na pobočce nemusí být názorem někoho jiného. A s těma kytkama a odborníkama je to fakt děs. Však jsem jeden rok koupila údajně keříčková rajčata a tak jsem je moc nevyštipovala a měla jsem z nich strašnou změť. Říkala sousedka, že strašně drahé viděla i čemeřice. Že prý dokonce kolem přes 200,- To se mi nechtělo ani věřit. Mně se roztáhly po zahradě docela nekontrolovaně. No to je fakt, ty to máš do Polska blíž, ale zase když nakoupíš, je to potřeba odvézt. že? Já jsem se ze srandy ptala jednoho prodejce, jak je možné, že má rajčátka taková nízká a kompaktní (věděla jsem, že neřekne) a on prej, že to je tajemství, které si mezi sebou neřeknou ani zahradníci. Já mám chuť zkusit to příští rok tak, že jakmile se začnou rajčata tahat moc nahoru, tak jim zastřihnu vršek už jako sazeničkám a snad se zbrzdí růst a rozvětví se.

   Vymazat
 5. Takový strašný práce :(
  A trávník zničený, ale jinak moc pěkná zahrada.

  OdpovědětVymazat
 6. Marija, jste dobří. Jako celkově, že jste to dali, vy, zahrádka... Tak už jen ten déšť, aby vše pěkně rostlo, udělat si kafíčko v konvici a relaxovat .-) Hezké květnové dny.

  OdpovědětVymazat
 7. Tak to byla fuška. Mákli jste si nejen fyzicky, ale i duševně. Chatička bude v jednadvacátém století...

  OdpovědětVymazat
 8. Maruško, pěkná makárna! Vzpomínám, jak jsme kolem mých 25 let kopali výkop na chalupě na vodovod, taky bylo veselo! 😁

  OdpovědětVymazat

Děkuji za váš komentář