10 května 2021

Testování po očkování

 Mám za sebou 11 dní po první dávce očkování proti covid-19, pokašlávající syn měl PCR test negativní, rozhodla jsem se tedy shodit háro. Objednala jsem se na antigenní test na zítra a hned volala kadeřnici zda bude mít do třech dnů volný termín. Klaplo to. Avšak!!!

Vrtalo mi v hlavě, jaký asi bude výsledek mého antigenniho testu, když mi před 11 dny píchli slabší dávku nemoci v podobě vakcíny. 

Raději jsem zavolala na testovací místo a obtěžovala dotazem, jak asi můj test bude po očkování vypadat. Bude pozitivní, zněla odpověď. Prý mám ještě tak 14 dní vydržet a test kvůli kadeřníkovi raději odložit. Vše jsem tedy zrušila.

A nyní mě napadá, jak je to s testováním zaměstnanců v práci? Čím dál mladší ročníky se již mohou očkovat. Všichni tito pak budou mít pozitivní testy? Pravděpodobně ano. Dá se pak nějakým dalším testem vyloučit nemoc samotná? O tomto jsem se nikde nedočetla ani nedoslechla. Všichni očkovaní chodí do práce a mezi lidi, i když jsou pravděpodobně pozitivní.

Informovanost chybí.... není to záměr pro udržení vyšších čísel pozitivních? 

Nebo jste někde slyšeli, či četli informaci, jak dlouho po očkování není radno podstupovat jakékoli testy na covid?

Je někde psáno, že očkovaní zaměstnanci nemají být testováni?

Já jsem doma, testování mohu odložit, ale očkovat se kvůli dovolené chce můj syn, kterého testují v práci. Co nás tedy ještě čeká?

27 komentářů:

 1. O tom jsem nepřemýšlela, vůbec by mě nenapadlo, že test bude vlastně pozitivní. Nikde jsem o tom neslyšela ani slovo 😮

  OdpovědětVymazat
 2. No to je fakt, antigenní testy asi budou vycházet pozitivně...

  OdpovědětVymazat
 3. Je to celé na hlavu ... Človek má obavy z vakcín, testovanie je vraj nedokonalé ... Mám strach, kto ho nemá? 🌞

  OdpovědětVymazat
 4. To se uvidí asi dneska. Jdu po pěti dnech do práce, minulý týden jsem test nestihla a ve čtvrtek jsme byli na očkování. Ovšem taky jsem musela brát pět dní atb. Takže docela dobrej mišmaš. Já bych to tak nehrotila, kadeřnici bych řekla že jsem po prvním očkování, a že jsem si test dělala doma a byl negativní, případně jestli by měla ona k dispozici test, udělat si ho u ní. Ono tohle uspořádání je stejně naprosto k ničemu. Ty si můžeš napsat čestný prohlášení že jseš testovaná v práci, ale nikdo to nijak nekontroluje. Ty si můžeš od kohokoli negativního vzít jeho test a případně se prokazovat jím. Schválně jsem si nechávala jeden test z práce jestli to z něj po nějakém čase zmizí nebo ne. Nezmizelo. Tohle jsme řešily s kadeřnicí a stejně jsme dospěly k tomu, že když jsem testovaná v práci, tak po mě víc chtít nebude. Pokud by to mělo mít nějaký smysl, musel by se test dělat přímo před kadeřnicí, masérkou, kosmetičkou atd. Jenže na to nemají čas a podle mne ani finance. Pokud má během měsíce cca 100 zákaznic, měla by mít na ně 100 testů dejme tomu po 60 Kč. Ale zdravotní pojišťovna jí proplatí za měsíc jen 4. Takže si to spočítej o kolik by se jim ještě zvedly náklady. Tohle je zas nedomyšlené a nastavené zas jen pro ty kdo testy prodávají a distribuují, aby to šlo do jejich kapes. Jako ostatně okolo kovidu všechno....

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Třeba Michal v práci ten test do ruky nedostane. Oni pak po nějaké době oznámí, kdo je pozitivní. No já nyní teprve trochu horečkuji. Ale řekli nám, že máme použít jen paralen v době horečky. Už jsem objednaná na test za 13 dní a hned druhý den mám kadeřnici. Nějak už to vydržím. Ani nemohu najít info, do jaké doby se horečka po očkování může dostavit, zda to může být i po 12. dnech. Jo Češi si najdou cesticky, jak prokličkovat zkratkou. :)

   Vymazat
  2. Já neměla vůbec žádnou reakci. Jen jsem v místě vpichu měla dojem, jakoby mi na to místo svítil paprsek slunce a hřál mě. Žádná bolest, žádné zvracení, teploty, průjem, zvracení, motání hlavy apod. co mi kdo tak psal do komentů. A muž taky ne. V práci jsme nejdřív chodili na testy spolu se zaměstnanci fabriky, a teď nám posílají testy z naší firmy a testujeme se sami. Pokud máš nějaké příznaky tak ve většině případů už pár hodinách od očkování, ale pokud nic tak už se taky asi nic nedostaví. My to máme bez jednoho dne týden a nic, jakoby žádné očkování nebylo.

   Vymazat
  3. Je docela možné, že moje teplota, rýma a kašel není reakce na očkování, ale nachlazení, bronchitida, alergie. Michal je také doma s bronchitidou, test měl negativní. Doufám, že se do druhého termínu uzdravím.

   Vymazat
 5. To by mě tedy vůbec nenapadlo, že po očkování mohou být pozitivní testy. Je to opravdu celé Kocourkov. Snad ti příští návštěva kadeřníka vyjde!

  OdpovědětVymazat
 6. Test jsem si dělala 14 dnů po první dávce Moderny, byl negativní. myslím, že nálož viru u nemocného člověka je o hodně a zcela zásadně vyšší, než u člověka očkovaného. Takže si myslím, že očkovaný vždy negativní, nemocný pozitivní. Lenka

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Možná, že v centru přeslechli, že jsem 11 dní po očkování a řekli, že mám 14 dní vydržet, nebo mysleli, abych to ještě pár dní do 14 dní vydržela. Nicméně u syna v práci testy odhalily už 1/3 pozitivních a testuje se tedy 2x týdne. Tak mě zajímá, jestli je někde uvedené, jak dlouhou po očkování se nemá testovat. Ani se nedovím,do jaké doby se mohou dostavit následky očkování jako je horečka. Tu právě zdolávám paralenem. :)

   Vymazat
  2. Já si myslím, že po plném očkování už se testovat snad nemusíš. Jenže ta nařízení co se má a nemá a kdy se má a kdy se nemá jsou tak chaotická, že vůbec člověk nemá šanci se v tom vyznat.

   Vymazat
  3. Po druhém očkování, když už má člověk certifikát, tak po 14 dnech je plně svobodný.

   Vymazat
  4. tak včera přesně po tejdnu od očkování jsem si dělala v práci test a nic. Ale muž má dodatečně evidentně nějakou reakci. Na místě vpichu má modřinu jak kráva, chvíli mu je zima, chvíli se potí, není mu dobře od žaludku, a je celkově takovej marnej. Já nic. Ale je možné, že mi to zeslabilo všechno to následné užívání atb. Na to, že se nebudu muset šťourat v nose se fákt těším. Já vím, že to není nic strašného, spíš je to otravné furt na to myslet.

   Vymazat
  5. Díky za zprávu. Já už jsem redy, na druhé očkování se těším právě kvůli tomu, že nebudu pořád myslet na to, jestli někam můžu nebo ne. Nyní už jen aby se pořádně zotavil i Michal, protože i jeho věk.kategorie bude mít volnou registraci a do dovolené by to mohl stihnout. Tvému muži přeji, aby se s reakcí vypořádal co nejdříve, ale i tak to Si nahlaste lékaři a nebo určitě při druhé dávce. Třeba ji posunou nebo nejprve přeléčí. A je jasné, že ani lékaři a sestry nemají v této věci jasno, vše je ve vývoji.

   Vymazat
 7. Majko, přiznám se, že jsem o pozizivitě po očkování neslyšela. Ony ty AG testy budou pěkný šunt. Kamarádky dcera a zeť pracují na finančním úřadu v jednom městě Libereckého kraje a při prvních AG testech byli komplet všichni pozitivní. Úřad se musel zavřít a všichni jeho zaměstnanci byli poslání na PCR test. Tam se u nikoho pozitivita neprokázala.
  Pokud máš teplotu, už to nebude reakce na očkování. Ta se projevuje dříve. Mně jen bolela ruka, protože jsem si na ní v noci lehla a byla mi druhý den zima. Muž byl také zmrzlý, ale jeho nebolelo nic.
  U syna a zetě se také testuje 2x týdně a průběžně odhalují pozitivní lidi.
  Už aby tohle všechno bylo za námi.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. No mě to jen napadlo. A řekli mi to v místnosti pro PCR testy, protože na ně jsem se dovolala. No už to nechám, objednaná jsem na AG, ale do oficiální odběrové místnosti a druhý den ke kadeřníkovi. snad to vyjde. Už jsem bez teplot a je mi dobře. Možná jsem se jen nachladila na té procházce, kterou jsem si nedávno tak vychutnala po zprávě, že je syn negativní. :-) Těsně po očkování jsem měla teplé okolí místa vpichu a odpoledne mě začala bolet ruka, ale jen mírně při pohybu. Jsem zvyklá na mnohem větší bolesti při zánětu svalu, tak jsem to skoro ani nevnímala. Třetí den jsem se vzbudila absolutně bez bolesti. Manžel to měl stejné.

   Vymazat
 8. Den po 2. očkování jsem se v práci musela testovat, ale jen ty obyčejné testy - a nic se tam neobjevilo - negativní výsledek.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. No vida, tak to mě tedy odbornice-zdravotnice zbytečně strašidla. Myslela jsem, že v tom centru to musí vědět nejlépe. A praxe je jiná.

   Vymazat
 9. Mě se to hned nezdálo,spíš nedorozumění. Určitě mělo platit po prvním očkování vyčkat nejméně deset dní až začne vakcína působit. Neboj, dočkáš se,já dnes byla u kadeřnice a je mě blaze,ty dlouhé vlasy byly příšerné. Na testu jsem byla v úterý. Fukčarinka

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Vakcína není lék, ale aplikace viru v slabší podobě, která je pro tělo informací o podobě nové nemoci, čili je do těla aplikovaná ona nemoc, řeknu-li to laicky. Teprve pak si tělo vytváří samo protilátky. Takže logiku to má, že se v těle virus může projevit při testu. Nedorozumění spočívalo spíše v tom, že jsem byla teprve 11 dní po aplikaci a sestra doporučila ať vyčkáme až to bude 14 dní.

   Vymazat
 10. Byla jsem u kadeřnice i pedikérky-stačilo jim potvrzení o 2.očkování.Obě jsme měly roušky.Neslyšela jsem,že jsou po očkování pozitivní. Dcera si je musí dělat stále(myslím,že říkala po 5 dnech). Já jsem asi měla meší problémy po druhém očkování(Pfitzer),ale neřešila jsem to...
  Maruško,přeji ti krásné dny ☺

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Evi, já na druhé očkování teprve čekám. 1. Jsem měla 28. 4. druhé mám až 9.6. jedno očkování ke kadeřníkovi ani na pedikúru nestačí. Takže test potrebuji. 🙂

   Vymazat
 11. Ja ku kaderníčke ani k pedikérke nechodím vôbec, vlasy a nohy si robím sama : ešte to na šťastie zvládam a som spokojná. Na šťastie, nikam chodiť nemusím, som doma a tak sa ani netestujem. O očkovní a následkoch som počula dosť, týkalo sa to hlavne Astrazeneca a tú by do mňa nedostali ani omylom. Ale, u nás očkovanie touto Astrou zastavili a používa sa len Moderna a Pfitzer. A čo sa týka tých testov myslím že je to zbytočnosť, pretože nie sú spoľahlivé. Nuž, je to všetko na PRD ... I tak, prajem Ti len samé pohodové dni prežité v dobrom zdraví! 🌞

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Já nosím v posledních letech hodně krátký účes. vlastně od přechodu, kdy mne sužovaly návaly jsem vlasy přímo nenáviděla. A to jsem nosila celý život dlouhé vlasy, dělala všelijaké účesy nebo jen culík. Dneska už vlasy nesnesu ani na krku a jak mi to leze přes uši jsem nervózní. Jinak barvení si dělám také sama. Pedikérka mi dala krásně do pořádku paty. Tam si to užívám. Připadám si půl hodinku jako v lázních. :)

   Vymazat
  2. Maruško, já taky zašla konečně ke kadeřnici, nosím melír už hodně roků. Je to dost drahé, přemýšlela jsem o barvení a zda to zvládnu sama, z barvy z drogerie. Nikdy jsem si to sama nedělala. Pedikůru si dělám zatím doma.

   Vymazat
 12. Manželka je po 1. vakcíně a antigenní test měla negativní. Kadeřnice a ani kosmetička po ní žádný papír nechtěli.
  Myslel jsem si , že pozitivní antigenní test znamená, že má člověk v těle obranné látky.
  V tom se ani prase nevyzná.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Pozitivní antigenní test znamená, že má v člověk v těle virus. A máš pravdu. V sobotu se nechal syn očkovat a v pondělí měl jít v práci na test. Ptala jsem se v očkovacím centru, zda bude mít test pozitivní a dozvěděla jsem se, že ne, protože prý ve vakcíně Pfizer není živá kultura viru. Takže v testovacím a očkovacím centru říká každý něco jiného.

   Vymazat

Děkuji za váš komentář