04 května 2021

Otrávená Bečva

 Kdo stojí za otravou ryb v řece Bečvě se vyšetřovalo hodně dlouho. Avšak místním, znalím poměrů a terénu, znalím postavení podniku DeZa vůči onomu kanálu odkud vytekl kyanid do řeky bylo jasné už dříve, že Babišův podnik v tom nejede.  Jsou totiž pamětníci, kteří si stavbu odpadního kanálu z Rožnova pamatují.  

Když jsem dříve četla komentáře k článkům o otrávené Bečvě, žasla jsem, jak všichni přesně, stoprocentně věděli, že to má na svědomí Babiš. Nyní se ukázalo, že otrava připutovala do Vsetínské Bečvy kanálem z Rožnova p. R.. Údajně může za otravu firma Energoaqua. Je to vlastně čistička, která měla zachytit nebezpečný odpad. Ale ve skutečnosti ten odpad nevypustila. Vypustil ho jiný podnik, nejspíš sídlící v areálu bývalé Tesly Rožnov, odkud se do čističky voda dostává.  

A nyní se opět vedou rozsáhlé diskuze, že ti, co této zprávě věří jsou koblihy, tupci, stádo.......a nevím, co všechno. Líbí se mi, jak někdo, kdo to tu u nás nikdy neviděl všechno přesně ví. Nejde mi vůbec o obhajobu Babiše, jen jsem si mohla udělat obrázek o diskutujících, jak jsou chytří, vzdělaní, světaznalí....  

Pamatuju na všelijaké akce aktivistů, jak se shromažďovali před OÚ ve Valašském Meziříčí,  kolem řeky,...a podobně a řvali a řvali.

A tak je to u nás v republice se vším. Házíme si klacky pod nohy a nezajímá nás, jak se věci mají doopravdy.  My to přece víme nejlíp. A když pravda vyjde najevo a nesedí s tou naší pravdou, je opět zle. Lidi se napadají, vysmívají se jeden druhému, urážejí se.......to jsme my Češi. Neradi myslíme, nechceme myslet, my chceme jen řvát.......A to nás baví...... 

28 komentářů:

 1. Vždycky když se něco stanuje, vyrojí se v diskuzích spousta "odborníků" a všichni všemu rozumí a všechno ví nejlíp... tak je to pokaždé, ať se jedná o jakoukoliv událost. Kolikrát u čtení těchto diskuzí nevím, jestli se smát nebo brečet. Jistě, člověk si může myslet co chce, ale jedna věc je názor, druhá fakta :-)

  OdpovědětVymazat
 2. Naprostá pravda,souhlasím s tvým názorem..Nějak se těch "odborníků" na vše v poslední době vyrojilo moc...

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ono je těch informací ale také najednou přehršel. je lepší to asi nesledovat.

   Vymazat
 3. Napsala jsi to velmi výstižně. Budeme kecat do všeho, hlavně ať je nás slyšet. Mám obavu, že je všechno pořád jen horší a horší, nikdo se na ničem nedokáže dohodnout nebo nechce. Já se teď těším na víkend na chatu, to bude balzám na duši. Měj se fajn 😊

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Také jsem se těšila na zahradu, včera a dneska bylo krásně, jen odpoledne trochu sprchlo, ale synáček nám trochu hatí záměry. Doufám, že jeho kašlání bue jen bronchytida nebo nachlazení. to bychom pak mohli na zahrdu jet. Hlídat ho nemusíme. Ale v případě nákazy by to bylo jiné. Ach jo.

   Vymazat
 4. Maruš, mám stejný názor jako ty. Hned mi bylo jasné, když se ukáže, že za to Deza nemůže, tak rádo by odborníci budou pindat, že je to podplacené. Ano, tak je to se vším. Ta čistička byla podezřelá už dávno a jeden zaměstnanec dal docela najevo, že tam není něco v pořádku a "nevydržel" to. Docela čekám, že se objeví názor, že i za to jaro nejaro může Babiš ... Měj se hezky a zastav se u nás, už jsme se dlouho neviděly :-)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Libuško,ani na zahradě jsem dlouho nebyla. Buď bylo nepříznivé počasí a nyní zase Michal doma s příznaky koronaviru. Zítra jde na testy PČR. U nich ve firmě se to šíří. Při každém testu se pár lidí odhalí. Už tam testují i ve čtvrtek. V pátek M. dělal s kolegou, který měl v pondělí pozitivní test. M.byl ještě neaktivní, ale kolísá mu teplota a kašle.

   Vymazat
 5. No...Majko, držte se.Ten kašel, kéž by to byla jenom alergie.Pokud je lehký průběh, tak je to ještě dobré, horší je ta karanténa. A k tomu, co jsi napsala: znám eurokomisařku Jourovou, už věky věků osobně,kvůly ní jsem v soudech opatrná, jak na ni řvali, seděla ve vězení, chtěla spáchat sebevraždu kvůly nařčení i když pak byla rehabilitovaná...je to k prdu, kdo jí vrátí ty léta,rozvod a zdraví hlavně dcery a je to ten samý člověk co těd se angažuje ve Vrběticích i když jsou to jenom jeho dedukce...jenže čas se někdy vleče hodně pomalu. - Míla

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Mílo, doufám, že je to opět "jen" bronchitida. Zatím neztratil chuť ani čich, i když to není směrodatné. Snad budou výsledky v pátek. Jeho kolega, co s ním v pátek pracoval, měl v pondělí v práci pozitivní antigenní test a M. měl negativní. Ale také se často stalo u těch antigenních testů, že někoho označily jako pozitivního a PCR testy to vyvrátily. Vlastně ani neví, jak na tom ten jeho kolega je. Kéž by to dobře dopadlo.

   Vymazat
 6. A divíš se že lidi to chtěli na Babiše hodit? On těch sviňáren neudělal málo? Nedohnal lidi, kteří mu nechtěli prodat firmu až k sebevraždám? Když se mu někdo postavil, znepříjemňoval mu podnikání jak jen to šlo. V Litomyšli je podnik, drůbežárny Mach. Je to největší drůbežářský podnik hned po Babišovi a daří se mu, vyváží kuřata do celého světa a Babiš si usmyslel že ho chce, protože mu přebíral zákazníky. A začal na majitele tlačit k prodeji. On se mu postavil a pět let mu dělal Babiš peklo, až to nakonec vzdal. Majitel předloni zemřel, byl to velmi štědrý lokální donátor, v Litomyšli mají díky němu v piaristickém kostele druhý zvon který zaplatil sám, na jeden byla veřejná sbírka. Když jsem jeho článek o tom jak s Babišem bojoval a co si na něj všechno vymýšlel, běhal mi mráz po zádech. Prostě estébák se nezapře....

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Přesně to mě napadlo, když jsem si zdejší názor přečetla. Kdyby se náš oligarcha choval slušně, podnikal rovně, nezneužíval všude, kam dosáhne svoji moc, tak by se k tomu maléru lidi stavěli jinak. A ano ve všech krajích po něm zůstali nešťastní lidé, které s vidinou svého zisku zničil. viz Kostelecké uzeniny. Já nemám slov. Lenka

   Vymazat
  2. Vendy, nemluvila jsem o Babišovi jako o osobě, ale o otrávené Bečvě a o tom, že se lidi prostě chytnou jednoho a i kdyby to bylo jinak, tak si půjdou za svým. Nemluvím o ničem jiném, než že už lidi řvou v téhle zemi jen tak z principu. A pravda je nazajímá. Protože je někdo hnup a estébák, nemusí komentátor, který věří ve výsledek vyřešeného případu být rovněž stejného ražení jako Babiš nebo být třeba jeho volič či propagátor a tím pádem být ponižován, napadán a zesměšňován. To už není o názorech na věc.

   Vymazat
  3. Lenko, já jsem nemluvila o prohřešcích Babiše, ani jsem se v článku nezmínila o tom, že je to nějaký chudáček, kterého je třeba bránit, ani ho nebráním. Já jsem reagovala na komentáře, pod tím článkem, kde se lidi už nevyjadřovali k tomu, o čem článek psal, ale uráželi se navzájem jenom proto, že někdo má jiný názor nebo že věří vyšetřovací verzi.

   Vymazat
  4. To já chápu, jen jsem poznamenala, že se nedivím, že lidé rovnou ukazovali na něj, i když v tomhle výjímečně nemá prsty, ale mají už ho tak plný zuby že když se něco stane a poblíž je nějaký z mnoha jeho podniků tak je samozřejmě on první na ráně. To že jsou v tom zainteresovaní ministři jeho strany a navíc jeho bývalí zaměstnanci na vysokých postech v jeho fabrikách a kamarádíčcí tomu taky nahrává. Nicméně že se u nás řve jen z principu je taky pravda, ale lidi jsou už za ten rok a čtvrt opravdu zhnusení, unavení a rozčílí je každá maličkost. Čemuž se vůbec nedivím, vidím to sama na sobě jak mne hned cokoli co ti blbové řeknou a vymyslí tak debilně, že to snad už ani víc nejde, rozčílí. A to mi to dřív bylo tak nějak u zadku co tam dělaj.

   Vymazat
  5. Taky se snadno a rychle rozčílím, také reaguju někdy až přehnaně k věci, ale má-li někdo jiný názor, tak ho nezačnu veřejně pranýřovat, urážet a zesměšňovat. Já se přiznám, že jsem byla na novinkách zablokována, protože když mi to nabídli sami o sobě komentování, tak tam bylo jméno podle mého e-mailu (tedy přezdívka). Párkrát jsem slušně komentovala, ale díky tomu, že moje identita nebyla přesná, tedy plné jméno, tak mne blokli na doživotí. :-D A jsem vlastně ráda. Jinak bych už dávno byla po infarktu. :-D

   Vymazat
 7. Problém Kosteleckých uzenin ještě tkví v tom, že od prvopočátku potomci bratrů Spitzerů si nedali záležet na sepsání kvalitného privatizačného programu.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Problém Kosteleckých uzenin, ani osoba Babiše nebylo téma tohoto článku. Psala jsem o napadání lidí v komentářích a o věci, o které trochu vím. Tak mě napadá, proč se vlastně něco vůbec vyřetřuje, když stejně o pravdu nikdo nestojí. Každý už tu svoji pravdu přece zná a ten druhý je hajzl, protože věří něčemu jinému.

   Vymazat
 8. Majko, ono se tak trochu nabízelo. Hned po ekologické katastrofě na Bečvě ministr životního prostředí vyhlásil, že DEZA to rozhodně neudělala. Až po delším čase přiznali, že jim tam v onen den utekl čpavek. Odběry z kanálů, které vtékají do Bečvy, se také dělaly se zpožděním. Není proto divu, že spousta lidí byla přesvědčena o tom, že za to může DEZA. Zda to způsobila čistička z Rožnova, se po takhle strašlivě dlouhé době stejně už nedá prokázat.
  V zemi, kde je normou lhát, odklánět a informace tzv. kopat pod koberec, není divu, že jsou lidé frustrovaní a nevěří už ničemu.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Alenko, šlo mi tu o něco jiného. Lidi nediskutují kolikrát pod články o daném tématu, ale napadají se a někdy takovým způsobem..... Možná si jednou o této době řekněme, jak jsme se měli dobře a jak bylo všechno v pohodě, protože nikdy není tak zle, aby nemohlo být ještě hůř. 🤔

   Vymazat
  2. Majko, já se obávám, že už asi hůř být nemůže. Vzpomínám na dobu těsně po revoluci v listopadu 89. Lidi byli na sebe hodní, většině z nás šlo o dobrou věc. Navíc v té době úplně zmizely i politické vtipy. Ohleduplnost a slušnost nám vydržela bohužel jen chvíli a pak zase vyplula na povrch zloba, závist, nenávist.
   Ale to, co se děje teď, je opravdu hnus. Nedávno jsme se na tohle téma bavili s přáteli a shodli se, že kdybychom byli mladší, že snad odsud odejdeme.

   Vymazat
  3. Milá Alenko, jsme asi tak stejně staré - mladé :), můj manžel celý náš život do r.89 chtěl odejít. Já jsem nemohla, nechala bych tady maminku, která byla sama. Rokem 89 se nám hodně ulevilo, měli jsme pocit, že už bude jen líp. Svoboda. Zrovna minulý týden jsem jako reakci na stav tady, řekla synovi, že pokud by uvažoval odsud odejít, že má mé požehnání. Já být mladá, tak tady nebudu. Jsem otrávená jak malajskej šíp.
   Marii se omlouvám, že tady píšu mimo téma, na její blog. Lenka

   Vymazat
  4. Alenko, myslím, že to nyní vře všude a nevím, kam by se dalo odejít. A hůř stále může být. Kdo ví, co ti naši zbrklí politici ještě rozpoutají. ☹️

   Vymazat
 9. Maruško, v každém případě to byla pohroma pro Bečvy a vše, co v ní žije. Nechci se s nikým přít, kde je pravda, ale co mám známé rybáře, tak sebrali vzorky vody od kanálu hned ten den, ale ti co to měli pak na starosti jim řekli, že je to v nesprávných lahvích a tudíž vzorky odmítli vyšetřit...podle mě i kdyby to bylo v pet lahví, tak tu pet láhev doma nemůže mít doma nikdo kontaminovanou kyanidem...a mimochodem ten klučina, co měl na starost energoakvu spáchal sebevraždu z tlaku, který byl na něho vyvíjen, bydlel u našich v paneláku. Dále vyšetřovali celý kanál vedoucí z Rožnova a nebylo v něm zaznamenáno, že by se z něho vytratil život...hold pokud nečapnete v naší zemi viníka za límec při činu, tak ho zřejmě neusvědčíte. Hold je v ČR s prominutím "bordel" viz Vrbětice. Měj pokud možno pěkné dny a snad už nám tu nikdo a nic nebude trávit přírodu, kterou tak miluju.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Vůbec jsem tímto vstupem neměla na mysli hledání pravdy. Asi jsem to nenapsala jasně. Já jsem jen zděšená, jak se lidi veřejně nenávidí ve všech diskuzích k čemukoli. I slušně vyřčený názor je atakován dost hrubě a nenávistně. Jinak hezký den. 🙂

   Vymazat
 10. Maruško,také se mě nelíbí jak všichni kritizují,vše by dělali lépe. Chtěla bych je vidět,no nejsme jednotní ani v tom očkování,nošení respirátorů a vůbec. Jo nadávání a pomluvy ty našemu národu jdou,jak se slibuje,pak se zapomene a dějí se věci. Naše babi říkávala, když ptáčka lapají pěkně mu zpívají. Jen dodám tolik,aby nebylo hůř,závist a nepoctivost je to nejhorší. Fukčarinka

  OdpovědětVymazat
 11. Přišla jsem se podívat, tak už se ví, kdo to způsobil? Rožnov znám dosti dobře, Bečvu taky v různých úsecích. Je to dobrý článek na blog, s těmi diskusemi je to velká pravda a možná to svědčí o úrovni našeho národa. O české povaze by se dalo toho napsat... ☺

  OdpovědětVymazat

Děkuji za váš komentář